کیفیت دخانیات و خودرو در ایران زیر 50‌درصد است


کیفیت دخانیات و خودرو در ایران زیر 50‌درصد است
کد خبر:
636161

|


۱۴۰۲/۰۷/۲۲ ۱۸:۲۵:۰۰

اعتمادآنلاین |

مهدی اسلام‌پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد امروز در مراسم نکوداشت روز ملی استاندارد، گفت: ضریب نفوذ نظام استاندارد کشور در نهادهای استاندارد بین‌المللی و منطقه‌ای در آسیای جنوب‌غربی رتبه یک و آسیا اقیانوسیه رتبه 6 صاحب کرسی اصلی در اسمیک وابسته OIC است.

به گزارش تسنیم، اسلام‌پناه اضافه کرد: شاخص‌های رضایت و کیفیت برای صنایعی چون مواد غذایی، شوینده‌ها و محصولات شیمیایی، مبلمان و کفپوش، محصولات سلولزی و همچنین کالای خانگی که شرایط رقابتی دارند و حتی توان صادراتی نیز در آن وجود دارد، با اعدادی بالای 70 درصد از رضایت و کیفیت ادراک‌شده همراه بود.

وی ادامه داد: اما کالاهایی که در فضای انحصار تولید می‌شوند مثلاً خودرو و دخانیات نتایج قابل‌تأملی داشت که حتی در برخی شاخص‌ها به 50 درصد هم نمی‌رسید.

وی یادآور شد: برای اولین بار به‌منظور ارتقای کیفیت خدمات پس از فروش کالاهای بادوام که به‌لحاظ رضایت مصرف‌کننده اهمیت بالایی دارد اجباری نمودن استاندارد خدمات پس از فروش دو کالای خودرو و لوازم خانگی انجام شد.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: نرخ کیفیت در بعضی از کالاها از جمله صنعت خودروسازی زیر 50 درصد است و خودروسازان نتوانسته‌اند رضایت مردم را کسب کنند.


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here