هنگام سقوط و گیرافتادن در آسانسور این ۵ اصل مهم را در ذهن داشته باشید


هنگام سقوط و گیرافتادن در آسانسور این ۵ اصل مهم را در ذهن داشته باشید
کد خبر:
637898

|


۱۴۰۲/۰۸/۰۵ ۲۲:۱۰:۴۵

اعتمادآنلاین |

اگر در آسانسور گیرافتادید، به مراحلی که در ادامه این مطلب اشاره شده عمل کنید.

به گزارش عصرایران، اگر به طور ناگهانی در کابین آسانسور گیر افتادید، در ابتدا آرامش خود را حفظ کنید. معمولاً کابین‌های آسانسورها به صورت ایمن تعبیه شده‌اند و احتمال وقوع خطر جدی، کم است. سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

اگر برق‌های آسانسور از کار افتاد سعی کنید از نور چراغ قوه گوشی خود استفاده کنید؛ اما توجه داشته باشید که به طور مداوم آن را روشن نگه ندارید؛ چرا که ممکن است باطری آن تمام شود.

در صورتی که زنگ خطر آسانسور خراب بود، یا اینکه کسی بیرون از آسانسور نبود که به ما کمک کند، با استفاده از گوشی خود شماره آتش نشانی را گرفته و درخواست کمک کنید.

یکی دیگر از راه‌های نجات هنگام گیر افتادن در آسانسور، استفاده از دکمه باز و بسته شدن درب آسانسور است. در بیشتر مواقع این اتفاق افتاده که افراد با فشار دادن این دکمه نجات یافته‌اند.

در صورتی که هنگام گیر افتادن در آسانسور، هیچ یک از موارد فوق جواب نداد، تا می‌توانید شروع به سرو صدا کنید؛ برای این منظور می‌توانید کفش خود را دربیاورید و آن را به کابین آسانسور بکوبید.

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در تمام مراحل گیر افتادن در آسانسور رعایت کنید این است که مراقب باطری گوشی خود باشید چرا که به چراغ‌قوه آن نیاز دارید و مورد بعدی این است که کف کابین بنشینید؛ چرا که تکان خوردن زیاد ما می‌تواند سلامتی ما را به خطر بیندازد و موجب شود آسانسور سقوط کند.

به طور کلی، گیر افتادن در آسانسور می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله عیب فنی، قطعی برق، شلوغی یا عملکرد نادرست اتفاق بیافتد. در صورت وقوع چنین موقعیتی، مهمترین نکته این است که سردرگم نشوید و به پرسنل یا دستگاه ارتباطی در داخل آسانسور خود توجه داشته باشید تا به شما کمک کنند و وضعیت را اصلاح کنند. همچنین، تعمیر و نگهداری منظم آسانسورها نقش مهمی در جلوگیری از وقوع این مشکلات دارد.

 


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here