نظر پوتین درباره احتمال وقوع جنگ هسته‌ای؛ مسکو آماده است


نظر پوتین درباره احتمال وقوع جنگ هسته‌ای؛ مسکو آماده است
کد خبر:
636307

|


۱۴۰۲/۰۷/۲۳ ۱۶:۵۰:۲۰

اعتمادآنلاین |

رئیس‌جمهور روسیه با تاکید بر اینکه جنگ بین قدرت‌های هسته‌ای غیرقابل قبول است، هشدار داد که در صورت درگیری بین غرب و روسیه، این امر محدود به عملیات نظامی ویژه نبوده و جنگی کاملاً متفاوت خواهد بود که مسکو برای آن آماده است.

به گزارش تسنیم، ولادیمیر پوتین، وی در مصاحبه برای برنامه مستند “مسکو. کرملین. پوتین” گفت: «گفته می‌شود که ایالات متحده خود را برای جنگ با روسیه آماده کرده، همه ما برای جنگ آماده می‌شویم، زیرا از اصل باستانی “اگر صلح می خواهی برای جنگ آماده شو” پیروی می‌کنیم، البته ما معتقدیم که باید برای صلح تلاش کرد.» 

پوتین در عین حال تاکید کرد که اگر ایالات متحده بخواهد با روسیه بجنگد، این دیگر یک عملیات نظامی ویژه نیست، بلکه “یک جنگ کاملاً متفاوت” خواهد بود. در عین حال هیچ کس نباید حتی به فکر آغاز جنگ بین قدرت های بزرگ هسته ای در جهان باشد.

او افزود: «من فکر نمی‌کنم که افراد دارای عقل سلیم حتی این مسئله به ذهنشان خطور کند، اما اگر اینطور باشد، ما باید بسیار محتاط باشیم.»

رئیس جمهور روسیه در بخش دیگری از این مصاحبه اشاره کرد که نیروهای مسلح این کشور در حال بهبود موقعیت خود  تقریباً در تمامی خطوط تماس در منطقه درگیری نظامی در اوکراین هستند.


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here