عملیات پیچیده پلیس برای دستگیری گروگانگیران 5 میلیاردی


عملیات پیچیده پلیس برای دستگیری گروگانگیران 5 میلیاردی
کد خبر:
637856

|


۱۴۰۲/۰۸/۰۳ ۱۴:۲۷:۲۶

اعتمادآنلاین |

افرادی که پسری جوان را گروگان گرفته و برای آزادی او 5 میلیارد تومان باج خواسته بودند، دستگیر شدند.

به گزارش اعتمادآنلاین، سردار کارآگاه علی ولیپور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: با ربوده شدن مردی جوان از شهرک گلستان و انتقال وی به یکی از استان‌های غربی کشور از سوی چند گروگانگیر، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان جنایی حکایت از آن داشت، متهمان با چرب زبانی شاکی پرونده را به خانه‌ای در شهرک گلستان دعوت کرده و وی را به خاطر دریافت ۵ میلیارد تومان ربوده و با خودروی پراید به یکی از استان‌های غربی کشور منتقل کرده‌اند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه آدم ربایان برای برادر شاکی پرونده فیلم‌های شکنجه ارسال و درخواست پول می‌کردند، تصریح کرد: کارآگاهان در نخستین‌گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت متهمان را شناسایی کرده و متوجه شدند آنها سابقه کیفری دارند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی پس از گذاشتن یک قرار صوری در پمپ بنزین شهر مورد نظر با دستور قضایی راهی آنجا شدند و در یک عملیات غافلگیرانه یکی از متهمان را با تیراندازی هوایی دستگیر کردند.

وی افزود: کارآگاهان در ادامه متوجه شدند فرد ربوده شده و متهمان دیگر پرونده در خانه‌ای نیمه‌کاره در یک روستا هستند که خیلی زود پای در آنجا گذاشتند و با عملیات‌های ضربتی موفق به رها سازی گروگان و دستگیری دیگر متهمان پرونده شدند.

رئیس پلیس‌ آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه از متهمان سلاح‌های جنگی کشف شده است، عنوان کرد: گروگانگیران پس از انتقال به مقر انتظامی در بازجویی‌های اولیه به جرم خود مبنی بر آدم‌ربایی برای دریافت ۵ میلیارد تومان با اجرای نقشه قبلی اعتراف کردند.

سردار گودرزی متذکر شد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی، متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند و فرد ربوده شده به آغوش گرم خانواده‌اش بازگردانده شد.

 


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here