دشمن به دنبال ایجاد ستیزش جامعه ایران با مهاجران افغان است؛ بعد از ناامیدی از ایجاد «اغتشاش» روی این موضوع کار می کنند


دشمن به دنبال ایجاد ستیزش جامعه ایران با مهاجران افغان است؛ بعد از ناامیدی از ایجاد «اغتشاش» روی این موضوع کار می کنند
کد خبر:
635903

|


۱۴۰۲/۰۷/۲۱ ۰۹:۵۰:۰۰

اعتمادآنلاین |

احمد وحیدی وزیر کشور شامگاه پنجشنبه در شورای اداری شهرستان قیروکارزین، فراشبند و فیروزآباد با تبریک فرارسیدن هفته فراجا، اظهار کرد: باید نسبت به پیروزی های بزرگ مردم مظلوم فلسطین هم تبریک گفت.

به گزارش ایلنا، وی افزود: وقتی به ابعاد این ماجرا نگاه می کنیم، اطمینان می‌یابیم که مسیر نورانی انقلاب اسلامی برای تحقق اهداف آن، صحیح به پیش رفته است.

وزیر کشور با یادآوری ناکامی اعراب در جنگ های ۱۹۶۷ و ۱۹۷۳ با رژیم صهیونیستی ادامه داد: در سال های اخیر شاهدیم که چگونه یک گروه از انسان های مجاهد، رژیم صهیونیستی را از جنوب لبنان بیرون انداختند و مقاومت توسعه یافت.

وحیدی اضافه کرد: هنگامی که نسیم انقلاب اسلامی به مردم مظلوم فلسطین رسید که آماج سیاست های قدرت های استکباری و مرتجع منطقه ای قرار گرفته بودند، مقاومتی شکل گرفت که رژیم صهیونیستی را مقهور قدرت انقلابی و جهادی یک ملت مقاوم، سرافراز، مظلوم و در محاصره ساخت.

وی یادآور شد: امروز ملت فلسطین ایستادگی می کند که نشان می‌دهد انقلاب و مقاومت اسلامی پدید آمده از هدایت ها و حرکت بزرگ حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب، به نقطه ای رسیده است که کسی پیش از آن باور نمی کرد و اکنون هم نمی توانند آن را به عقب بازگردانند.

وحیدی در بخش دیگری از این نشست با اشاره به دستاوردهای علمی و فناوری کشور، گفت: دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی است اما انقلاب اسلامی با قدرت به جلو می رود. مساله مهم این است که اعتقاد به این راه صحیح و مستقیم و موفقی که در این ۴۴ سال به جلو رفته است، سست نشود.

وزیر کشور درباره مسایل مطرح شده درباره این سه شهرستان گفت: همه باید دست به دست هم بدهیم تا این مشکلات برطرف شود و همه دستگاه ها و ظرفیت ها به کار گرفته شوند.

وحیدی افزود: منظور از همه ظرفیت ها، منابع دولتی نیست و باید از اقتصاد مردمی استفاده کرد. تلاش ما باید این باشد که چگونه اقتصاد را مردمی سازیم.

وی ادامه داد: رشد تولید هم باید محقق شود که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود بر برنامه ریزی و توجه جدی بر کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: این شاخص ها بسیار اهمیت دارد و مانع از بروز سایر پیامدها خواهد شد.

وحیدی در پاسخ به نکته‌ای درباره مهاجران افغانستانی هم اظهار کرد: یک حرکت مرموزانه در این مدت درباره اتباع افغانستانی شروع شده است که می خواهد ستیزشی بین جامعه ایرانی و مهاجران افغانستانی ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه های جاسوسی دشمن بعد از ناامیدی در ایجاد اغتشاش، بر روی این موضوع کار می کنند.

وحیدی ادامه داد: مردم افغانستان، مردم مظلومی هستند که ستم های ابرقدرت ها چه در دوره شوروی و چه آمریکا را متحمل شده اند. قاطبه اینها مردم مظلومی هستند که به ایران پناه آورده اند.

وزیر کشور در عین حال تاکید کرد: رعایت ضوابط باید جدی گرفته شود و استانداران و فرمانداران باید در چارچوب ضوابط ابلاغی درباره اتباع و مهاجران اقدام کنند.

حفاظت از محیط زیست و تامین آب شرب سالم، دیگر موضوعی بود که وحیدی به آن اشاره کرد و تذکرات لازم را درباره حمل و نقل، نگهداری آسفالت، طرح جامع شهری و برقراری خدمات شهری برای مناطقی که در محدوه قرار گرفته اند، مطرح کرد.


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here