خودسوزی یک مرد 60 ساله مقابل استانداری مازندران به خاطر مسکن


خودسوزی یک مرد 60 ساله مقابل استانداری مازندران به خاطر مسکن
کد خبر:
636347

|


۱۴۰۲/۰۷/۲۳ ۲۰:۵۰:۰۰

اعتمادآنلاین |

یک شهروند اهل روستای تلارم محمودآباد روز گذشته (شنبه) مقابل استانداری مازندران اقدام به خودسوزی کرد که البته با اقدام به موقع حاضران در مهار آتش‌سوزی مواجه شد؛ خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در ساری جزئیات این اتفاق را پیگیری کرده است.

به گزارش ایرنا، این فرد حدود ۶۰ ساله به همراه فرزندش در صبح روز گذشته با حضور در استانداری مازندران به دلیل آنچه که اعتراض یا اعلام مراتب نارضایتی نسبت به ساخت واحد مسکونی در روستای محل زندگی خود بود، اقدام به خودسوزی می‌کند.

بلافاصله پس از این اتفاق، با تلاش یکی از نگهبانان استانداری حاضر در صحنه، از آتش سوزی گسترده این فرد جلوگیری و فرد به بیمارستان سوانح سوختگی شهید زارع ساری منتقل شد.

فردی که اقدام به خودسوزی کرده، مردی ۶۰ ساله است که بررسی پرونده وی نشان می‌دهد که مطالبه ساخت مسکن رایگان از سوی دولت، با اجرای طرح هادی در روستای محل زندگی اش را داشته است.

یک منبع مطلع روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: براساس پیگیری های انجام شده، بخشی از زمین مسکونی وی به دلیل اجرای طرح هادی روستا در داخل طرح قرار گرفت و بعد از آن با موافقت وی و دهیاری، زمین جایگزینی در اختیارش قرار گرفت و همچنین در ادامه با دریافت مجوز ساخت سه واحد مسکونی با اعطای سه فقره تسهیلات ۲ میلیارد ریالی چهاردرصد برای وی برای ساخت مسکن هم موافقت شد.

وی تصریح کرد: باوجود آنکه بخشی از واحد مسکونی وی در طرح هادی قرار گرفت اما این فرد با وجود در اختیار گرفتن زمین دیگر و تسهیلات، ادعا داشت که دولت می بایست به صورت رایگان برایش خانه بسازد و تمامی مصالح ساختمانی را رایگان در اختیارش قرار دهد.

وی اضافه کرد: باوجود تمامی موافقت‌هایی که مسوولان شهرستان با خواسته های این فرد داشتند اما وی به دلایل نامعلومی در رو به روی استانداری مازندران که فرزندش هم همراه وی بود، اقدام به پاشیدن بنزین و آتش زدن خود کرد که به سرعت با همکاری کارکنان نگهبانی استانداری و با کپسول آتش نشانی، آتش بر روی این فرد مهار شد و به بیمارستان سوختگی شهید زارع ساری منتقل شد.

حال عمومی این شهروند را هم‌اکنون خوب توصیف شده است.


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here