اینجا بهشت خریداران خانه‌های فوق لاکچری است!

یکی از دلایل اصلی جذابیت دبی برای سرمایه‌گذاران و ساکنان، نبود مالیات بر املاک است. سرمایه‌گذاری در املاک دبی هرگز شما را با مالیات‌های سالانه املاک، مالیات بر درآمد، مالیات بر سرمایه‌گذاری، مالیات بر درآمد اجاره یا مالیات ارزش افزوده درگیر نخواهد کرد.

یافته‌های شرکت مشاوره املاک نایت فرانک نشان می‌دهد فروش خانه‌هایی به ارزش ۲۵ میلیون دلار یا بیشتر طی سال گذشته در دبی دوبرابر شده است، چرا که برخی از ثروتمندترین افراد جهان در این قطب تجاری و گردشگری خاورمیانه خانه خریده اند.

در سال ۲۰۲۳ در مجموع ۵۶ خانه سوپرلوکس به ارزش ۲.۲۷ میلیارد دلار در دبی فروخته شده است. این رقم نسبت به سال گذشته که ۲۸ ملک به ارزش ۱.۲۴ میلیارد دلار فروخته شد، دو برابر شده است. اکثر این خانه‌های لوکس (۲۲ مورد)، در جزیره نخل جمیرا دبی قرار داشتند و ۱۵ مورد دیگر در جزیره مصنوعی جمیرا واقع بودند.

همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد که دبی به یکی از بزرگ‌ترین مقاصد سرمایه‌گذاران بین‌المللی در حوزه املاک تبدیل شده است. این شهر در دهه گذشته شاهد افزایش قابل‌توجهی در عرضه و تقاضا در بازار املاک خود بوده است و از شهرهای مهم بین‌المللی مانند لندن، برلین، ژنو، پاریس و نیویورک پیشی گرفته است. این شهر با ارائه مزایایی مانند اقتصاد پایدار، سیاست‌های دولتی حامی سرمایه‌گذار، موقعیت مکانی استراتژیک و بازار املاک متنوع، سرمایه‌گذاران را از سراسر جهان به خود جذب کرده است.

تقاضا برای املاک در دبی به سرعت در حال افزایش است، زیرا مدیریت دولت در مورد همه‌گیری کووید و سیاست‌های ویزای آزاد دبی، افراد خارجی بیشتری را جذب کرده است. بخش لوکس بازار املاک دبی نیز از ورود سرمایه‌گذارانی مانند روس‌هایی که به دنبال محافظت از دارایی‌های خود در برابر تحریم‌های غرب هستند، میلیونرهای ارزهای دیجیتال که به دنبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید هستند و هندی‌های ثروتمندی که قصد خرید خانه دوم را دارند، بهره مند می‌شود.

یکی از عوامل اصلی جذابیت دبی برای سرمایه‌گذاران املاک، محیط اقتصادی پایدار آن است. این شهر با یک سیستم اقتصادی مبتنی بر بازار آزاد اداره می‌شود که رشد مداوم را در بخش‌های مختلف نشان داده است. این ثبات اقتصادی شرایط مساعدی را برای سرمایه‌گذاری در املاک ایجاد می‌کند، زیرا پایه‌ای محکم برای بازدهی بلندمدت را فراهم می‌کند. داستان موفقیت دبی در حوزه املاک را می‌توان به تلاش‌ها به منظور تنوع‌بخشی به اقتصاد و سیاست‌های پیشرو آن نسبت داد.

در حالی که امارات متحده عربی به طور تاریخی به درآمدهای نفتی وابسته بود، دولت این کشور فعالانه تلاش کرده است تا با تنوع بخشیدن به اقتصاد خود، وابستگی خود را به نفت کاهش دهد. این استراتژی تنوع‌بخشی منجر به رشد بخش‌هایی مانند حوزه مالی، املاک و مستغلات، گردشگری و هتلداری شده است و همین امر یکی از دلایل اصلی سرمایه‌گذاری در دبی به شمار می‌رود. همچنین دبی با تعهد دولت خود به حمایت از سرمایه‌گذاری، به مقصدی پیشرو برای سرمایه‌گذاران املاک تبدیل شده است. این شهر با اجرای مجموعه‌ای از سیاست‌ها و ابتکارات، فرآیند سرمایه‌گذاری را تسهیل کرده، شفافیت را تقویت کرده و سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در املاک را تشویق کرده است.

موقعیت مکانی استراتژیک و مشوق‌های مالیاتی دبی نیز نقش مهمی در تبدیل آن به بهشت سرمایه‌گذاران املاک دارد. دبی در چهارراه خاورمیانه، آفریقا و آسیا قرار دارد و دسترسی بی نظیری به بازارهای جهانی مهم فراهم می‌کند. این موقعیت مناسب این شهر را به یک مقصد سرمایه‌گذاری جذاب تبدیل می‌کند.

به عنوان یک مرکز اتصال سه قاره، این شهر به عنوان یک دروازه طبیعی برای تجارت و سرمایه‌گذاری عمل می‌کند. زیرساخت‌های پیشرفته آن، از جمله فرودگاه‌های کلاس جهانی، بنادر و یک شبکه حمل‌ونقل مدرن، ارتباط آن را با مراکز تجاری بین‌المللی تسهیل می‌کند. این موقعیت استراتژیک دبی را به پایگاهی ایده آل برای سرمایه‌گذارانی تبدیل می‌کند که به دنبال سرمایه‌گذاری در بازارهای متنوع و سودآور خاورمیانه، آفریقا و آسیا هستند.

بخش لوکس با پروژه‌های مسکونی مجلل در مکان‌های اصلی مانند نخل جمیرا و مرکز دبی برجسته است و افراد ثروتمندی را که به دنبال تجمل و پتانسیل افزایش ارزش سرمایه خود هستند، جذب می‌کند. در سوی دیگر، گزینه‌های مسکن مقرون به صرفه در پروژه‌هایی مانند دبی لند، به سرمایه‌گذاران با بودجه محدود کمک می‌کنند و در عین حال به توسعه اجتماعی و اقتصادی شهر نیز یاری می‌رسانند. آپارتمان‌های خدماتی نیز به دلیل افزایش سفرهای کاری و گردشگری محبوبیت یافته‌اند و برای سرمایه‌گذاران فرصت کسب درآمد از اجاره را ایجاد می‌کند. این تنوع، به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهد تا سبد سرمایه‌گذاری خود را مدیریت کنند و با توزیع ریسک و بهره برداری از پتانسیل رشد مختلف در بخش املاک دبی، بازدهی سرمایه‌گذاری خود را به حداکثر برسانند.

در واقع، بازار املاک دبی طیف وسیعی از گزینه‌ها را از املاک لوکس گرفته تا مسکن مقرون به صرفه، آپارتمان‌های خدماتی، املاک تجاری و بخش‌های تخصصی ارائه می‌دهد. سرمایه‌گذاران می‌توانند از فرصت‌های متنوع املاک دبی بهره‌مند شوند و بازدهی سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهند. دولت امارات متحده عربی با استقبال از هجوم سرمایه‌گذاران جدید به بازار مسکن دبی، خود را به عنوان مقصد جدید سرمایه‌گذاری برای آن‌ها معرفی کرده است. این دولت با ارائه مزایایی مانند بازار املاک پررونق، موقعیت جغرافیایی استراتژیک و قوانین تجاری آزاد، به سرمایه‌گذاران خارجی اطمینان می‌دهد که سرمایه‌گذاری آن‌ها در دبی ایمن و سودآور خواهد بود.

دولت امارات متحده عربی همچنین اقداماتی را برای تسهیل ورود سرمایه‌گذاران خارجی به بازار مسکن دبی انجام داده است. برای مثال، این دولت ویزای ویژه‌ای را برای سرمایه‌گذاران خارجی صادر می‌کند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به اقامت دائم، در دبی زندگی و کار کنند.

یکی از دلایل اصلی جذابیت دبی برای سرمایه‌گذاران و ساکنان، نبود مالیات بر املاک است. سرمایه‌گذاری در املاک دبی هرگز شما را با مالیات‌های سالانه املاک، مالیات بر درآمد، مالیات بر سرمایه‌گذاری، مالیات بر درآمد اجاره یا مالیات ارزش افزوده درگیر نخواهد کرد. این امر دبی را به جذاب‌ترین مقصد سرمایه‌گذاری بین‌المللی در مقایسه با سایر شهرهای جهان مانند سائوپائولو تبدیل می‌کند، جایی که مالیات‌های املاک درصد قابل توجهی از ارزش کل ملک را تشکیل می‌دهند.

همچنین اصلاحات ویزای جدید دولت امارات متحده عربی، به توسعه بازار املاک دبی کمک قابل‌توجهی کرده است. معرفی ویزای طلایی ۱۰ ساله، سرمایه‌گذاری در املاک دبی را تحریک کرده است و به ساکنان دلیل محکمی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در امارات متحده عربی می‌دهد. این ویزا همچنین به افراد غیرساکن اجازه می‌دهد تا این کشور را به خانه دوم خود تبدیل کنند و بدون هیچ شرطی وارد دبی شوند و بیش از ۶ ماه خارج از کشور بمانند. از طرفی، اخیرا دولت امارات متحده عربی اصلاحاتی در قانون شهروندی تصویب کرده است که به سرمایه‌گذاران، متخصصان، افراد با استعداد خاص و خانواده‌های آن‌ها اجازه می‌دهد تا تحت شرایط خاصی تابعیت اماراتی را کسب کنند. این تصمیم به منظور تقویت اقتصاد کشور در درازمدت و افزایش تقاضا برای املاک اتخاذ شده است.

به گفته فیصل دورانی، رئیس بخش تحقیقات خاورمیانه در شرکت نایت فرانک، ورود افراد ثروتمند جهان به بازار املاک دبی همچنان ادامه خواهد داشت، چرا که سبک زندگی این شهر و خانه‌های لوکس نسبتا مقرون به صرفه، دو عامل اصلی جذب آن‌ها هستند. علاوه بر این، افزایش تعداد ثروتمندان جهان در این شهر، به انباشت سرمایه در دبی منجر شده است و از طرفی امارات متحده عربی را به یک قطب اقتصادی مهم و دبی را به یک مقصد جهانی برای نخبگان جهانی تبدیل کرده است.

به گفته دورانی، خریداران از مکان‌های جدیدی مانند موناکو و چین، در حال پیوستن به جریان سرمایه‌گذاری در دبی هستند. گران‌ترین معامله ملکی سال ۲۰۲۳ در دبی مربوط به یک آپارتمان پنج‌خوابه در برج هنوز ساخته‌نشده‌ای به نام کومو رزیدنس در نخل جمیرا بوده است. این آپارتمان با مساحتی در حدود ۲‌ هزار و ۳۹ مترمربع به قیمت ۱۳۶.۲ میلیون دلار فروخته شده است. بخش فوق لوکس املاک در دبی پدیده‌ای نسبتا جدید است.

قبل از سال ۲۰۲۱، حداکثر چهار خانه با ارزش ۲۵ میلیون دلار یا بیشتر در سال فروخته می‌شد. شرکت‌های ساخت وساز اکنون در حال گسترش پروژه‌های خود هستند، اما ممکن است عرضه در مکان‌های پرتقاضا محدودتر شود. با وجود جذابیت‌های بازار املاک دبی، سرمایه‌گذاران خارجی باید از محدودیت‌های خاصی آگاه باشند که هنگام سرمایه‌گذاری در دبی باید رعایت کنند. این محدودیت‌ها شامل دریافت تاییدیه از اداره زمین و املاک دبی قبل از نهایی کردن خرید ملک و مالکیت محدود املاک در برخی مناطق دبی است.

با توجه به قوانین و سیاست‌های دولتی، به راحتی می‌توان فهمید که چرا دبی به چنین مکان مطلوبی برای سرمایه‌گذاران و خریداران تبدیل شده است. این سیاست‌ها به طور قابل‌توجهی بازار املاک دبی را تقویت کرده، رشد آن را پشتیبانی کرده و شفافیت آن را بهبود بخشیده است.

آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here