پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۲

قیمت طلا و سکه در آخرین روزهای هفته سوم دی به تبعیت از رشد تقاضا در بازار ارز صعودی شد. با وجود افزایش‌ قیمت‌ در روزهای اخیر اما معامله‌گران بازار طلا همچنان وضعیت بازار را رکودی می‌دانند. در هفته اخیر تمام قطعات سکه یک پله صعود داشتند.

قیمت طلا و سکه در آخرین معامله هفته سوم دی،‌ در روند افزایشی به کار خود پایان داد. این هفته بازدهی بازار طلا مثبت بود و سکه امامی بیشترین افزایش بازدهی را در بازارهای مالی داشت. طی روز‌های اخیر قیمت انس‌جهانی طلا و قیمت دلار همواره رشد داشتند.

Screenshot 2024-01-12 at 4.47.03 PM

تحلیلگران فنی معتقدند هفته پیش رو قیمت دلار در کانال ۵۱ هزار تومانی می‌ماند و در پی آن قیمت طلا و سکه نیز در محدوده‌های فعلی نوسان خواهد داشت.

تکنیکالیست‌‌ها منطقه ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی را کف حمایتی سکه امامی می‌دانند. آنها معتقدند اگر قیمت‌ها به کف منطقه حمایت برسد، فرصت خوبی برای ورود به بازار است اما در صورت تثبیت در قیمت‌های فعلی روند بازار طلا افزایشی خواهد شد.

تحلیلگران فنی می‌گویند با توجه به رفتار کامودیتی‌ها در جهان و طلای جهانی، بازار طلا در داخل حرکت رو به بالای خوبی دارد و در بازار داخلی نیز سکه امامی به عنوان متر تعیین قیمت در بازار طلا، می‌تواند تا منطقه ۳۱ میلیون و ۹۰۰هزار تومانی تا ۳۲ میلیون تومانی این حرکت صعودی را ادامه دهد.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش افزایشی است و با رشد ۲۲ دلاری با قیمت ۲۰۴۸ دلاری در حال معامله است.

نوسان افزایشی قیمت طلا و سکه در پایان هفته

در آخرین معامله هفته اخیر قیمت سکه امامی با رقم ۳۱ میلیون و ۸۱۴ هزار تومان معامله شد. سکه بهار روی رقم ۲۸ میلیون و ۵۲۰ هزار تومانی ایستاد.

نیم و ربع سکه نیز به ترتیب با رقم ۱۷ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۵۹۵ هزار تومان معامله شدند. در آخرین معامله هفته سوم دی سکه گرمی با قیمت ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مبادله شد.

قیمت طلا نیز افزایش داشت و هر مثقال طلای ۱۸ عیار به ۱۱ میلیون و ۳۲۲ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز دو میلیون و ۶۱۳ هزار تومان شد.

آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here