قیمت طلا و سکه بالاتر می‌رود؟

قیمت طلا و سکه امروز روند افزایشی دارد و سکه امامی به کانال 30 وارد شده است. امروز دلار و انس هم روند صعوی دارند.

امروز، شنبه 6 آبان، تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلا و سکه صعودی است. قیمت طلا از نیمه کانال دو میلیون تومانی عبور کرده و  و قیمت سکه امامی و بهار آزادی نیز افزایشی است. قیمت دیگر قطعات سکه نیز روند صعودی دارد اما حباب برخی قطعات نزولی است . امروز قیمت دلار هم وارد کانال 52 هزار تومانی شده است و روند صعودی دارد. انس نیز با وجود تعطیلی بازارهای جهانی بر اساس اعلام برخی منابع، روند افزایشی دارد و با رشد 1.1 درصدی به 2,006.33 رسیده است.

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر افزایشی است و دو میلیون و 550 هزار و 600 تومان معامله می‌شود که 74 هزار تومان بیشتر از آخرین نرخ روز کاری گذشته است.

آخرین نرخ نقدی سکه امامی نیز در لحظه تنظیم این خبر صعودی و 30 میلیون و 384 هزار تومان است؛ حدود 892 هزار تومان بیشتر از آخرین نرخ کاری گذشته.

نرخ نقدی سکه بهار آزادی نیز، با 412 هزار تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز کاری گذشته، حدود 26 میلیون و 596 هزار تومان معامله می‌شود.

بر این اساس، حباب سکه امامی امروز با حدود 63 هزار تومان کاهش، به پنج میلیون و 415 هزار تومان رسیده است. حباب سکه بهار آزادی نیز با حدود 538 هزار تومان کاهش، امروز به حدود یک میلیون و 650 هزار تومان رسیده است.

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در اولین روز هفته، نیم سکه در روندی افزایشی، با قیمت 15 میلیون و 750 هزار تومان معامله می‌شود؛ این رقم 200 هزار تومان بیشتر از روز پنجشنبه است. اما حباب نیم‌ سکه با 423 هزار کاهش، به سه میلیون و 124 هزار تومان رسیده است.

همچنین امروز ربع سکه، امروز روند صعودی دارد و با نرخ 10 میلیون و 800 هزار تومان داد و ستد می‌شود. این رقم 250 هزار تومان بیشتر از روز کاری گذشته است. حباب ربع سکه نیز با حدود 124 هزار تومان افزایش، به چهار میلیون و 670 هزار تومان رسیده.

سکه گرمی نیز با 100 هزار تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز کاری گذشته، با قیمت شش میلیون تومان معامله می‌شود.حباب این سکه نیز با 20 هزار تومان افزایش، دو میلیون و 965 هزار تومان است.

هر مثقال طلا نیز با حدود 325 هزار تومان افزیش نسبت به روز پنجشنبه، با قیمت 11 میلیون و 51 هزار تومان معامله می‌شود.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

جهش قیمت دلار و انس باعث افزایش قیمت طلا و سکه شده به گونه‌ای که طلا از نیمه کانال دو میلیون تومانی عبور کرده و سکه امامی نیز به کانال 30 میلیون تومانی صعود کرده است.

این در حالی است که کارشناسان و  فعالان بازار معتقدند رکود همچنان بر بازار طلا حاکم است و نوسانات هم در بازار حالت موقتی و مقطعی دارد.

در این میان، با وجودی که سیاست‌گذار همواره درصدد ایجاد چارچوب قیمتی مشخصی برای دلار است اما تحلیلگران اقتصادی اقدامات مقامات مسئول برای مهار قیمت‌ها را مقطعی می‌دانند و و معتقدند قیمت‌ها مسیر حرکتی خود را می‌روند. با این وجود آنها می‌گویند نباید انتظار رشد عجیب و غریب در قیمت طلای داخلی طی ماه‌های آینده باشیم.

آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here