کدام خانوارها زمین 400 متری دریافت می‌کنند؟


کدام خانوارها زمین 400 متری دریافت می‌کنند؟
کد خبر:
638120

|


۱۴۰۲/۰۸/۰۵ ۲۳:۵۵:۰۰

اعتمادآنلاین |

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: باید مهاجرت معکوس انجام شود تا در مرحله‌ای که روستاییان به مرکز استان‌ها مهاجرت کرده‌اند، بتوانیم تسهیلات ویژه‌ای در روستا‌ها و شهر‌های کوچک ارائه دهیم.

به گزارش تسنیم، محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: حدود ۶ میلیون خانواده متقاضی خانه‌دار شدن هستند که برای ۴ میلیون نفر از آن‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم و زمین آن آماده شده است.

وی با تأکید بر اینکه نباید به سمت انبوه‌سازی برویم، افزود: در شهرک‌ها که این امکان وجود دارد که به صورت ویلایی در اختیار مردم قرار دهیم. با امکانات و مصالح موجود، می‌توان در یک بازه زمانی ۳ ماهه، یک واحد مسکونی ۱۰۰ متری ساخت.

رضایی‌کوچی خاطرنشان کرد: نگاه‌مان این است که بتوانیم تسهیلات ویژه‌ای را برای روستائیان و شهر‌های کوچک در اختیار مردم قرار دهیم که مردم بتوانند در آن جا زندگی کنند. مخصوصا با پیش‌بینی زمین‌های ۴۰۰ متری که هم بحث اسکان و هم معیشت مردم در این کار مدنظر است.

رضایی با اشاره به آخرین قانون جهش تولید مسکن گفت: حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد زمین شناسایی و ساخت و ساز آن شروع شده و پیش‌بینی مان این است که با پیشرفت حدود ۳۰ درصد و با همکاری بیشتر بانک‌های عامل و تسهیلات ویژه این کار انجام شود.

 


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here