نمی‌توانیم امنیت خبرنگاران در غزه را تامین کنیم


نمی‌توانیم امنیت خبرنگاران در غزه را تامین کنیم
کد خبر:
638157

|


۱۴۰۲/۰۸/۰۶ ۰۸:۱۵:۰۰

اعتمادآنلاین |

ارتش رژیم صهیونیستی به سازمان‌های خبری بین‌المللی اعلام کرد که نمی‌تواند امنیت خبرنگارانی که از غزه گزارش می‌دهند را تضمین کند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، خبرگزاری‌های بین‌المللی «رویترز» و «فرنس پرس» طی روزهای گذشته با ارتش اسرائیل تماس گرفتند تا مطمئن شوند خبرنگاران آنها در غزه هدف حملات هوایی اسرائیل قرار نخواهند گرفت.

ارتش اسرائیل در نامه‌ای به هر دو آژانس پاسخ داد که آنها «تمام فعالیت‌های نظامی حماس را در سراسر غزه هدف قرار می‌دهند» و «در این شرایط نمی‌توانند امنیت کارکنان این آژانس‌های خبری را تضمین کنند و قویاً از آنها می‌خواهند که تمامی تدابیر لازم را حفظ امنیت خود اتخاذ کنند». 

رویترز و خبرگزاری فرانسه هر دو نسبت به امنیت خبرنگاران در غزه ابراز نگرانی کرده‌اند.

رویترز در بیانیه‌ای در پاسخ به این گزارش توضیح داد: «وضعیت میدانی وخیم است و عدم تمایل ارتش اسرائیل به دادن تضمین درباره ایمنی کارکنان ما، توانایی آن‌ها را برای ارائه اخبار مربوط به این درگیری بدون ترس از مجروح شدن یا کشته شدن تهدید می‌کند». 

«فیل چتویند» مدیر اخبار جهانی خبرگزاری فرانسه نیز اعلام کرد: «ما در موقعیتی فوق‌العاده متزلزل هستیم و این مهم است که جهان بفهمد که تیم بزرگی از روزنامه‌نگاران در شرایط بسیار خطرناک کار می‌کنند».


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here