موضوع انتخابات یک مسئله واقعی است نه نمایشی؛ هر نظامی چنین ریسکی نمی‌کند


موضوع انتخابات یک مسئله واقعی است نه نمایشی؛ هر نظامی چنین ریسکی نمی‌کند
کد خبر:
638024

|


۱۴۰۲/۰۸/۰۵ ۰۹:۳۰:۰۰

اعتمادآنلاین |

احمد وحیدی وزیر کشور در نشست ستاد انتخابات استان مرکزی با بیان این‌که «انتخابات در کشور ما یک مسئله واقعی نه یک مسئله نمایشی است» اظهار کرد: مسئله انتخابات آن‌قدر مهم است که ما خودمان با موضوع مشارکت نسبت مستقیمی برقرار کرده‌ایم، هر نظامی چنین ریسکی را نمی‌کند و این اهمیت نقش مردم در نظام اسلامی و بیانگر مردم سالاری دینی است.

به گزارش ایسنا به نقل از وزارت کشور، در ادامه بخش هایی از اظهارات وزیر  کشور را می خوانید:

 

  • از صمیم قلب به حضور و نقش مردم اعتقاد داریم؛ چراکه هیچ کشوری حتی کشورهایی که محل تولد الفاظی مثل دموکراسی بودند در عمل به آن اعتقادی ندارند؛ در جمهوری اسلامی، اقتدار نظام در قانون و در رفتار و سیره امام و مقام معظم رهبری وصل به انتخابات است.
  • نظام متعلق به شخص نیست؛ این نظام متعلق به خداوند است و همه، کارگزارن این سلسله مراتب هستیم و وقتی برای نظام کار می‌کنیم این کار برای خداست‌. مسئله انتخابات از این جهت مهم است که باید در کمال سلامت و امنیت و با حفظ همه ضوابط قانونی انجام شود. ما با همه برادریم و این برادری و آداب اخلاقی ایجاب می‌کند برای خودمان و دیگران از مرزهایی که قانون مشخص می‌کند فراتر نرویم. بی طرفی به معنای کم اهمیت بودن افراد نیست ولی در عین اهمیت، نگاه یکسانی به همه خواهیم داشت.


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here