ساعت آنالوگ، باعث شکست مرد شماره یک شطرنج شد


ساعت آنالوگ، باعث شکست مرد شماره یک شطرنج شد
کد خبر:
635978

|


۱۴۰۲/۰۷/۲۱ ۲۲:۱۴:۲۵

اعتمادآنلاین |

در جریان رقابت‌های شطرنج مسترز قطر، مگنوس کارلسن در بازی دوم خود به مصاف سلیمانُف از قزاقستان رفت و مغلوب شد. کارلسن به عنوان مرد شماره یک دنیا در حالی در این رقابت شکست خورد که حریفش دارای ریتینگ ۲۵۱۲ بود!

به گزارش ایسنا، قهرمان 5 دوره جهان پس از باخت شوکه کننده گفت: دیدم حریفم ساعت آنالوگ به دست دارد، تمرکزم را از دست دادم!

آخرین باری که کارلسن توسط بازیکنی با ریتینگ کمتر از 2520 شکست خورد در مسابقات قهرمانی نروژ در سال 2006 بود که در آنجا کارلسن به شطرنج بازی با ریتینگ 2480 بازی را واگذار کرد.

کارلسن گفت: من در بازی امروزم کاملا له شده بودم. این به این معنی نیست که حریفم را به چیزی متهم کنم. او بازی شگفت انگیزی انجام داد و مستحق برد بود اما صادقانه بگویم، به محض اینکه دیدم حریفم در اوایل بازی ساعتی به دست دارد توانایی و تمرکزم را از دست دادم.

او افزود:بدیهی است که مسئولیت ناتوانی خود در برخورد صحیح با این افکار را بر عهده می‌گیرم، اما این که می‌بینیم برگزارکنندگان هنوز به هیچ وجه مبارزه با تقلب را جدی نمی‌گیرند بازی برایم بسیار ناامیدکننده می‌شود.

او ادامه داد: من در طول بازی از داور پرسیدم که آیا استفاده از ساعت مجاز است یا خیر و او توضیح داد که ساعت های هوشمند ممنوع هستند اما استفاده از ساعت‌های آنالوگ ممنوعیت ندارد. به نظر می‌رسد که این برخلاف قوانین فیده برای رویدادهایی با این سطح است.

 


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here