خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'titre1_druppali.wp_yektanet_products_views' doesn't exist]
DELETE FROM wp_yektanet_products_views WHERE last_updated_time < 1705183174

خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'titre1_druppali.wp_yektanet_products_views' doesn't exist]
DELETE FROM wp_yektanet_products_views WHERE last_updated_time < 1705183174

توصیه مخبر به اعضای شانگهای: هرگونه سرمایه‌گذاری اقتصادی در ایران، کنشی هوشمندانه است | تیتر یک اقتصاد

توصیه مخبر به اعضای شانگهای: هرگونه سرمایه‌گذاری اقتصادی در ایران، کنشی هوشمندانه است


توصیه مخبر به اعضای شانگهای: هرگونه سرمایه‌گذاری اقتصادی در ایران، کنشی هوشمندانه است
کد خبر:
637952

|


۱۴۰۲/۰۸/۰۴ ۱۰:۴۰:۳۹

اعتمادآنلاین |

محمد مخبر معاون، اول رئیس‌جمهور در بیست و دومین نشست شورای نخست‌وزیران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای که در پایتخت کشور قرقیزستان برگزار شد، سخنرانی کرد.

به گزارش ایرنا، بخش‌های مهم این سخنرانی را در ادامه می‌خوانید:

 

  • رژیم صهیونیستی با اقدامات غیر انسانی اخیر خود بر علیه مردم بیگناه غزه، ماهیت پلید و اهداف شوم خود را بصورت آشکار و علنی به نمایش جهانی گذاشته است. این رژیم، انتقام شکست خود در میدان نبرد را از غیرنظامیان غزه می گیرد و در اقدامی بی‌شرمانه راه ورود آب، غذا، سوخت، برق و دارو به غزه را بسته است. 
  • اقدامات رژیم صهیونیستی را بیانگر جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت است. باید یکی از مهم‌ترین دستورکارهای مجامع بین‌المللی، پایان دادن فوری به کشتار مردم مظلوم، ارسال کمک‌های بشردوستانه و رفع محاصره غزه باشد.
  •  ایران آمادگی ایجاد یک کریدور ترانزیتی فراگیر جهت اتصال کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای را دارد و در این زمینه، گام‌های مهمی را در قالب کریدور شمال-جنوب برداشته که با تحقق کامل آن دسترسی‌های تجاری و اقتصادی از حوزه جنوب و شرق آسیا به کشورهای حوزه آسیای میانه، قفقاز، روسیه، دریای سیاه و اروپا تسهیل خواهد شد. 
  •  هرگونه سرمایه‌گذاری در ظرفیت ها و فرصت های اقتصادی ایران، کنشی هوشمندانه خواهد بود.
  •  نظام بین‌الملل در حال عبور از یک نظم سنتی و یکجانبه گرا به یک نظم جدید مبتنی بر چندجانبه گرایی با نقش‌آفرینی همه کشورها و بازیگران جدید است. جمهوری اسلامی ایران، با عنایت به اهداف سیاست خارجی خود در جهت کمک به پی‌ریزی یک نظام بین‌المللی عادلانه و مبتنی بر مشارکت جمعی، حضور فعال در ترتیبات چندجانبه از جمله سازمان همکاری شانگهای، بریکس، سازمان همکاری اقتصادی اکو و کشورهای حاشیه دریای خزر را با جدیت در دستور کار قرار داده است. 
  • مخبر از آمادگی ایران برای توسعه استفاده از ظرفیت های ترانزیتی گاز خبر داد و افزود: ما آماده هستیم در چارچوب ابتکار پیشنهادی رئیس جمهوری اسلامی ایران موسوم به «ابتکار گاز در خدمت بازیابی اقتصاد جهانی در دوره پس از کرونا»، پیشنهاد می‌کنیم «صندوق تأمین مالی مشترک پروژه‌های بالادستی و پایین‌دستی پتروشیمی» بین کشورهای علاقمند به سرمایه‌گذاری ایجاد گردد. 
  •  


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here