خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'titre1_druppali.wp_yektanet_products_views' doesn't exist]
DELETE FROM wp_yektanet_products_views WHERE last_updated_time < 1705897156

خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'titre1_druppali.wp_yektanet_products_views' doesn't exist]
DELETE FROM wp_yektanet_products_views WHERE last_updated_time < 1705897156

تمام افراد فاقد بیمه بیمه تحت پوشش قرار می‌گیرند؟ جزئیات | تیتر یک اقتصاد

تمام افراد فاقد بیمه بیمه تحت پوشش قرار می‌گیرند؟ جزئیات


تمام افراد فاقد بیمه بیمه تحت پوشش قرار می‌گیرند؟ جزئیات
کد خبر:
638061

|


۱۴۰۲/۰۸/۰۵ ۱۳:۲۳:۱۳

اعتمادآنلاین |

جمشید شایانفر مدیرکل بیمه گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران، درباره اجباری شدن پوشش بیمه پایه، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف قانون بیمه همگانی خدمات درمانی مصوب سال ۱۳۷۳، این تبود که تمام جمعیت کشور تحت پوشش بیمه‌ای قرار گیرند و این همواره جزو اهداف سازمان بیمه خدمات درمانی و سازمان بیمه سلامت بوده و هست.

به گزارش ایسنا، بخش هایی از اظهارات شایانفر را در ادامه می خوانید:

 

  • ما افراد را در قالب صندوق‌های مختلف بیمه‌ای تحت پوشش قرار می‌دهیم و گروهی که هیچ پوشش بیمه‌ای ندارند را هم تحت عنوان بیمه سلامت همگانی ایرانیان  بیمه می‌کنیم.
  • ما حتی افراد را روی تخت بیمارستان هم بیمه می‌کنیم و بر اساس مساعدت سازمان بیمه سلامت، اگر به عنوان مثال فردی در بیمارستان بستری شود و در روز آخر هم خودش را بیمه کند ما تمام هزینه‌ها را در قالب بیمه و از روز اول تقبل می‌کنیم؛ درصورتی که اصول کار بیمه این است که فرد قبل از بستری شدن خودش را بیمه کند.
  • نمایندگان مجلس در لایحه برنامه هفتم کشور، یک بندی را به تصویب رساندند مبنی بر اینکه پوشش بیمه پایه برای تمام جمعیت کشور اجباری بوده و برخورداری از یارانه دولت جهت حق بیمه سرپرست خانوار و افراد تحت تکفل از طریق ارزیابی وسع برای حداقل ۵ دهک به صورت رایگان و برای مابقی بر اساس نتیجه ارزیابی وسع است.
  • ما مشابه این بند را در قانون برنامه ششم کشور هم داشتیم که پوشش بیمه پایه، اجباری است اما مهم تر ازآن، سازوکار و الزامات اجباری شدن بیمه است.
  • در حال حاضر پنج دهک به صورت رایگان بیمه شدند، باید الزام پوشش اجباری بیمه پایه را روی پنج دهک مابقی هم پیاده سازی کنیم البته؛ با آیین نامه‌ای که برای این بند نوشته می‌شود و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد این اقدام انجام پذیر می‌شود.
  • یک بند دیگری برای اولین بار در قانون برنامه هفتم کشور دیده شده که کلیه افراد فاقد پوشش بیمه، بیمه شده سازمان بیمه سلامت ایران محسوب می‌شوند که این بند، در قوانین گذشته و قوانین برنامه و بودجه سنواتی وجود نداشت و کاملاً جدید است.
  • ما اطلاعات پنج دهک اول جامعه را از وزارت رفاه دریافت کردیم و آنها را به صورت خودکار بیمه کردیم پنج دهک مابقی فعلاً بر اساس قانون و مقررات باید خودشان ثبت نام کنند البته دهک ششم تا نهم مشمول کاهش پرداختی شدند و به ترتیب باید از ۲۰ درصد تا ۵۰ درصد در پرداخت حق بیمه خود مشارکت داشته باشند.


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here