تخلیه بیش از یک میلیون نفر از شمال غزه در یک روز «کاملا غیرممکن» است


تخلیه بیش از یک میلیون نفر از شمال غزه در یک روز «کاملا غیرممکن» است
کد خبر:
636079

|


۱۴۰۲/۰۷/۲۲ ۱۰:۲۵:۰۰

اعتمادآنلاین |

رژیم صهیونیستی به ساکنان غزه هشدار داده که قبل از حمله زمینی به این منطقه تحت محاصره برای هدف گرفتن نیروهای مقاومت حماس به تلافی مرگبارترین حمله در تاریخ این رژیم، این منطقه را تخلیه کنند.

به گزارش ایسنا، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک کنفرانس مطبوعاتی در پکن در آخرین روز از سفر دیپلماتیک سه روزه به چین گفت: «من می‌گویم که … به نمایندگی از موضع رسمی اتحادیه اروپا … (طرح تخلیه) کاملاً غیرممکن است که اجرا شود».

او افزود: «تصور اینکه شما بتوانید در ۲۴ ساعت یک میلیون نفر را در موقعیتی مانند غزه جابه‌جا کنید، تنها می‌تواند یک بحران انسانی باشد».

اگرچه پیش از این «اورزولا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپا در سفر به اراضی اشغالی فلسطین حمایت از تل‌آویو را اعلام کرده بود، اما سخنان بورل در چین نشان می‌دهد که این حمایت هم حد و مرزی دارد. بورل گفت که رژیم صهیونیستی ملزم به رعایت قوانین بشردوستانه بین‌المللی در «فرایند دفاع از خود» است.  

جوزپ بورل گفت: «موضع روشن است. ما قطعا از حق اسرائیل برای دفاع از خود دفاع می‌کنیم، اما مانند هر حقی، محدودیتی وجود دارد و این حد، قانون بین‌المللی است».

بورل امروز شنبه گفت که تنها راهبرد درازمدت ممکن برای حل و فصل آنچه او «مارپیچ خشونت» می‌خواند، پیگیری ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی و به رسمیت شناخته‌شده بین‌المللی است.


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here