این دختر زیبا و جذاب پاکستان را به هم ریخت + عکس


این دختر زیبا و جذاب پاکستان را به هم ریخت + عکس
کد خبر:
636037

|


۱۴۰۲/۰۷/۲۳ ۰۳:۰۰:۰۰

اعتمادآنلاین |

یک زن جوان ۲۴ ساله‌ مسیحی به نام اریکا رابین، از شهر کراچی در مسابقه دختر ‌شایسته جهان نماینده کشوری با ریشه‌های سنتی و اسلام‌گرایانه پاکستان شده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، سناتور مشتاق احمد، نماینده حزب جماعت اسلامی پاکستان آن را «شرم‌آور» توصیف کرده است. انور‌الحق کاکر، نخست‌وزیر موقت پاکستان حتی دستور پیگیری این موضوع را صادر کرده است. در شبکه‌های آنلاین مردان پاکستانی با لحن تند و پرخاشگرانه‌ای درباره این موضوع اظهار‌نظر کرده‌اند.

رابین از میان پنج برگزیده نهایی این مسابقه که در مالدیو برگزار شد انتخاب شده است.

 

 

رابینز دختر شایسته

 

این مراسم را گروه یوگن واقع در دوبی ساماندهی می‌کند که حق امتیاز برگزاری مسابقات دختر شایسته بحرین و مصر را نیز در اختیار دارد. این گروه اعلام کرده است که تعداد متقاضیان پاکستانی مسابقه “باور‌نکردنی” بوده است.

اریکا رابین می‌گوید: «نمایندگی پاکستان باعث افتخار من است اما نمی‌فهمم این مخالفت‌ها از کجا سر‌چشمه گرفته است. من فکر می‌کنم شاید ناشی از این تصور باشد که من قرار است با لباس شنا از سالنی مملو از مردان عبور کنم»

منتقدان شرکت او در این مسابقه می‌گویند او نماینده کشوری است که این کشور او را به نمایندگی قبول ندارد، به‌ویژه از این جهت که مسابقات ملکه زیبایی در کشوری با اکثریت مسلمان پدیده‌ای نادر است.

مسابقه دختر شایسته جهانی پاکستان، مسابقه‌ای میان زنان پاکستانی‌تبار از سراسر جهان شاید یکی از معروف‌ترین این مسابقات باشد. اولین بار در سال ۲۰۰۲ در تورنتو برگزار شد اما در سال ۲۰۲۰ به لاهور منتقل شد. مسابقات جنبی دیگری در کنار مسابقه اصلی مانند دختر شایسته و بانوی شایسته و حتی دختر ترنس شایسته پاکستان برگزار شده است.

اریکا رابین به‌خاطر می‌آورد که در دور دوم رقابت‌های این مسابقه که در زوم و به‌صورت آنلاین برگزار می‌شد از من پرسیدند چه کاری می‌خواهی برای کشورت انجام دهی و من پاسخ دادم می‌خواهم این نگرش را که پاکستان کشوری عقب‌‌مانده است تغییر دهم.

پاکستان به‌طور کلی کشوری استبدادی است و ارزش‌هایی مرد‌سالارانه در آن حاکم است که چه به صورت نهادینه و چه به صورت اجتماعی جریان دارد.


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here