اگر این ۱۰ علامت را دارید هر چه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید!

همه ما نام بیماری پارکینسون را شنیده‌ایم اما بیشترمان نشانه‌هایش را نمی دانیم.

به گزارش روزیاتو، لرزش، کُندی حرکات، نداشتن خواب مناسب به همراه دیدن کابوس و تغییر در کلام و نوشتار می‌تواند نشانه‌های پارکینسون باشد.

۱- حس راه رفتن یا خزیدن چیزی روی پاها

اگر دائماً حس های عجیبی در دست ها و پاهای خود دارید، مثلاً احساس می کنید چیزی مانند یک حشره روی پوست تان راه می رود یا می خزد، یا میل به تکان دادن پاهایتان دارید، ممکن است نشانه ی «سندرم پای بی قرار» باشد. این اختلال بلند مدت است و اغلب باعث می شود شب ها زمانی که سعی در استراحت دارید باعث ناراحتی تان می شود.

۲- ضخیم شدن پوست

مشکلات پوستی را هرگز ندیده یا دست کم نگیرید. ضخیم و خارش دار شدن پوست می تواند نشانه ی بسیاری از مشکلات داخلی باشد، مانند اختلالات هورمونی، اگزما یا آلرژی. در صورت برطرف نشدن مشکل یا تشدید آن، می توانید آزمایش خون دهید.

۳- تغییر دستخط، از دست دادن حس بویایی و دیدن کابوس

همه ی ما نام بیماری پارکینسون را شنیده ایم اما بیشترمان نشانه هایش را نمی دانیم. لرزش، کُندی حرکات، نداشتن خواب مناسب به همراه دیدن کابوس و تغییر در کلام و نوشتار می تواند نشانه های این بیماری باشد.

۴- خشم و پرخاشگری

عصبانیت های شما شاید همیشه نتیجه ی شخصیت تان نباشد. در حقیقت، برخی محققان می گویند این امر می تواند به افسردگی مربوط باشد. به گفته ی آن ها افسردگی همیشه به شکل بی انرژی یا غمگین بودن نیست و ممکن است رفتارهای پرخاشگرانه هم داشته باشید.

۵- خواب زیاد

این اختلال که به آن پُرخوابی گفته می شود، به گفته ی پزشکان ممکن است ناشی از چیزهایی جز خستگی باشد. برخی بیماری های خودایمنی ممکن است باعث شوند تقریباً هر جایی میل به خوابیدن داشته باشید. به علاوه، مصرف نوشیدنی های الکلی پیش از خواب هم ممکن است باعث این وضعیت شود.

۶- تغییر رنگ چشم ها

به گفته ی پزشکان، ظاهر شدن یک حلقه ی سفید یا خاکستری ای دور قرنیه ی چشم ها در افراد زیر ۴۵ سال ممکن است نشانه ی بالا بودن سطح کلسترول باشد. این حلقه به خودی خود بی ضرر است و تأثیری بر بینایی ندارد.

۷- هوس خوراکی های شور

علاقه به خوراکی های شور ایرادی ندارد اما اگر کنترل آن از دست تان خارج شده و تنها چیزی که دل تان می خواهد یک خوراکی شور است، باید به دنبال دلیلش بگردید. به گفته ی کارشناسان، این امر می تواند نشانه ی کمبود آهن، کم خونی، کاهش آب بدن یا سندرم پیش از قاعدگی باشد.

۸- فراموشکاری، خستگی و کاهش میل جنسی

گاهی این وضعیت را با افسردگی اشتباه می گیریم چون به نظر می رسد که به قدری خسته ایم و از همه چیز به تنگ آمده ایم که انرژی به خاطر آوردن هیچ چیزی را نداریم. پزشکان اما می گویند نباید به این مسأله بی توجه بود چرا که می تواند نشانه ی یک مشکل تیروئیدی باشد. در این حالت، ممکن است وزن اضافه و دائماً احساس سرما هم کنید.

۹- احساس تشنگی دائمی

متخصصان می گویند احساس تشنگی دائمی امر طبیعی ای نیست. در برخی موارد این امر می تواند به مواد غذایی مصرفی تان مربوط باشد، بنابراین ببینید که آیا مصرف خوراکی های تند یا شورتان زیاد است یا خیر. تشنگی همیشگی می تواند نشانه ی دیابت یا بارداری هم باشد.

۱۰- میل به جویدن یخ

میل به جویدن یخ می تواند چیزی بیش از یک عادت باشد. تحقیقات نشان داده کمبود آهن یا کم خونی ممکن است علت این میل غیرمعمول باشد. با انجام آزمایش خون می توانید علت آن را پیدا کنید و در صورت نیاز مکمل مصرف کنید.


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here