اعلام آخرین آمار قاچاق پوشاک در کشور؛ رقمی نزدیک به ۱.۵ میلیارد دلار


اعلام آخرین آمار قاچاق پوشاک در کشور؛ رقمی نزدیک به ۱.۵ میلیارد دلار
کد خبر:
635896

|


۱۴۰۲/۰۷/۲۱ ۰۸:۵۵:۰۰

اعتمادآنلاین |

حمیدرضا دهقانی‌نیا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره برخورد با پوشاک قاچاق گفت: پیرو هماهنگی‌های صورت گرفته، طرح مقابله با پوشاک قاچاق در همه استان‌ها در گلوگاه‌های متفاوت از جمله در سطح عرضه در حال انجام است.

به گزارش ایسنا، بخش هایی از گفت و گوی دهقانی نیا را در ادامه می خوانید:

 

  • طرح مرتبط با برخورد با پوشاک قاچاق که قرار بود از مجتمع‌های بزرگ شروع شود هم به صورت نقطه‌ای در حال اجرا است؛ به طوری که چند وقت یک بار برای یک نقطه مشخص در یکی از استان‌ها برنامه‌ریزی و در یک روز مشخص اجرا می‌شود.
  • درباره تخمین میزان پوشاک قاچاق در بازار قبلا پوشاک قاچاق در بازار ۳.۲ میلیارد دلار بود، اما الآن این میزان به زیر دو میلیارد دلار رسیده است و نزدیک به ۱.۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود.
  • در گذشته فقط پوشاک ترک در بازار قاچاق ایران بود، اما بعد از مدتی فروش پوشاک بنگلادشی به صورت کیلویی اضافه شد که تا این محصولات یک دهم قیمت کالا در مبدا هم در ایران عرضه می‌شوند. بعد از برداشته شدن محدودیت‌های کرونا، پوشاک چینی هم به بازار ایران اضافه شد. بنابراین بدنه تولید دچار چالش‌های جدید است و با مشکلات داخلی از جمله تامین انرژی نیز مواجه است.

به طور کلی در سال‌های اخیر همواره برآورد بخش خصوصی و ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز از میزان قاچاق پوشاک اختلاف داشته است.


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here