آغاز رزمایش مشترک ژاپن و آمریکا


آغاز رزمایش مشترک ژاپن و آمریکا
کد خبر:
636159

|


۱۴۰۲/۰۷/۲۲ ۱۸:۳۹:۰۴

اعتمادآنلاین |

ارتش‌ دو کشور ایالات متحده و ژاپن امروز  رزمایش‌های گسترده ای را در کیوشو آغاز کردند. این رزمایش تا پایان ماه جاری میلادی ادامه دارد.

به گزارش فارس، نیروهای خودپدافند ژاپن و ارتش ایالات متحده آمریکا امروز، رزمایش گسترده‌ مشترکی را بر پایه سناریوی دفاع از جزایر دور ژاپن ژاپن آغاز کردند.

خبرگزاری ان اچ کی گزارش کرد، رزمایش مشترک آمریکا و ژاپن در منطقه کیوشو، استان جنوبی اوکیناوا و استان شمالی هوکایدو در حال برگزاری است.

بر اساس این گزارش، حدود ۶ هزار و ۴۰۰ نفر از نیروهای خودپدافند زمینی ژاپن و سپاه تفنگداران دریایی آمریکا در این رزمایش حضور دارند و قرار است تا پایان ماه جاری میلادی ادامه داشته باشد.

«ادم چالکلی» از سپاه تفنگداران دریایی آمریکا نیز بر اهمیت تقویت پیوندهای میان ارتش آمریکا و نیروی خودپدافند ژاپن تأکید کرده است.

پیش‌تر در تاریخ ۱۲ مهر ماه، نخست وزیر ژاپن بعد از دیدار با فرمانده نظامیان آمریکایی در منطقه هند و اقیانوس آرام، از رزمایش مشترک دو کشور در پاسخ به آزمایش‌های موشکی کره شمالی خبر داد.

نخست‌وزیر ژاپن تاکید کرد که توکیو از طریق تلاش برای تقویت ظرفیت واکنشی و بازدارندگی اتحاد آمریکا-ژاپن برای صلح و ثبات در منطقه عمل می‌کند و همچنین برای اطمینان حاصل کردن از آزاد بودن منطقه هند و اقیانوس آرام تلاش می‌دارد.


آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here