پیش بینی بورس فردا سه شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲

نماگرهای بورسی، در میانه سومین هفته دی‌ماه، نوسانی کمتر از 0.1 درصد داشتند. به نظر می‌رسد بازار سهام در روز سه‌شنبه نیز در همین فاز رکودی باقی می‌ماند.

در پایان معاملات روز میانی هفته، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با افت 0.04 درصد، معادل 820 واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح دو میلیون و 153 هزار و 955 واحدی قرار گرفت.

کاهش ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه‌ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن، به‌عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی موازی را به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن نیز با کاهش اندک 0.06 درصدی (معادل 443 واحد)، در پله 759 هزار واحدی قرار گرفت. شاخص‌ کل فرابورس اما با رشد 0.02 درصدی، معادل 4.75 واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح 26 هزار و 246 واحدی باقی ماند.

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را در روز دوشنبه، چهار هزار و 894 میلیارد تومان نشان می‌داد. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات سومین روز هفته را هم هشت میلیارد برگه سهم نشان می‌دهد.

کارشناسان معتقدند هر چه حجم معاملات در محدوده‌های فعلی شاخص کل، سطوح بالاتری را لمس کند، چشم‌انداز روشن‌تری از موج تازه بازار در ذهن سهامداران ترسیم می‌شود. چرا که ورود سهامداران تازه‌نفس، راه تداوم صعود را هموارتر می‌کند.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز حکایت از خروج سرمایه آنها از بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز دوشنبه، خبر از خروج 54 میلیارد و 500 میلیون تومانی پول حقیقی از سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی می‌دهد.

پیش بینی بورس سه شنبه

نوسان منفی اندک در نماگرهای سهامی بورس تهران، نشانه‌های عدم تمایل بازار به اصلاح قیمتی را بروز داد. فشار فروش‌ها به سرعت توسط خریداران جمع می‌شد به طوری که تنها 11 درصد از نمادهای منفی روز دوشنبه بیش از سه درصد افت کردند.

از سوی دیگر در حالی که بیش از 60 درصد بازار منفی بود، ارزش کل سفارش‌های خرید (550 میلیارد تومان) روی تابلو معاملات با اختلاف معناداری از ارزش کل سفارش‌های فروش (320 میلیارد) بیشتر بود. روند شاخص کل اما با شیب یکنواختی کاهش یافت و خبری از خرید‌های آخر وقت نبود. کارشناسان معتقدند روند تعادلی-رکودی بازار سهام در روز سه‌شنبه نیز ادامه خواهد یافت اما وزنه سمت خریداران به مرور سنگین‌تر خواهد شد.

آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here