جزئیات قیمت جدید مرغ

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به افزایش حجم جوجه‌ریزی در ماه‌های اخیر، بازار مرغ به تعادل و ثبات رسیده است.

علی ابراهیمی از تعادل بازار مرغ خبر داد و گفت: طی ماه های اخیر ۱۳۰ تا ۱۳۶ میلیون قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری صورت گرفت که همین امر منجر به ثبات قیمت مرغ در بازار شده است.

او با بیان اینکه ماهانه ۱۱۰ تا ۱۱۵ میلیون قطعه جوجه ریزی مورد نیاز کشور است، افزود: بنابر برنامه وزارت جهاد کشاورزی، ماهانه باید ۱۴۵ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گیرد که در صورت تحقق این امر تعدادی از مرغداران از چرخه تولید خارج می‌شوند.

ابراهیمی ادامه داد: با استمرار روند فعلی جوجه ریزی نه تنها کمبودی در عرضه مرغ نداریم، بلکه پشتیبانی امور دام برای خرید باید وارد میدان شود.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه قیمت گذاری دستوری راهکار تنظیم بازار فعالیت های اقتصادی نیست،افزود: قیمت گذاری دستوری منجر به خسارت تولیدکنندگان و عدم امکان برنامه ریزی برای تولید می شود، بنابراین انتظار می رود که مسئولان دست از قیمت گذاری دستوری بردارند و تنها مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت در بازار باشد.

او قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده را ۶۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون مرغ کمتر از نرخ تمام شده در بازار عرضه می شود.

آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here