شلیک گلوله‌های توپخانه کره شمالی برای سومین روز متوالی


به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، کره شمالی روز یکشنبه بار دیگر گلوله‌های توپخانه را نزدیک مرزهای پرتنش دریایی خود با کره جنوبی شلیک کرد.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، «کیم یو جونگ»  رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گفت که کره شمالی بعد از ظهر یکشنبه به وقت محلی بیش از ۹۰ گلوله را نزدیک مرزهای غربی مورد مناقشه شلیک کرد.

کره جنوبی از کره شمالی خواسته است تا فورا اقدامات تحریک آمیز را متوقف کند. ارتش کره شمالی تأیید کرده که از سامانه‌های توپخانه ای ساحلی برای انجام تمرینات شلیک مستقیم استفاده کرده است. پیونگ یانگ اعلام کرده که این رزمایش  بخشی از برنامه‌های آموزشی نظامی  و هیچ تهدیدی را علیه کره جنوبی نیست.

 این در حالی است که «کیم یو جونگ» خواهر بانفوذ رهبر کره شمالی امروز گفت که پیونگ یانگ به هر اقدام تحریک آمیز، پاسخ نظامی فوری خواهد داد.

کره شمالی جمعه  گذشته ۲۰۰ گلوله و روز شنبه بیش از ۶۰ گلوله شلیک کرد. شلیک توپخانه کره شمالی در جمعه گذشته، کره جنوبی را بر آن داشت در پاسخ به این اقدام، نیروهای خود را در جزایر مرزی  نزدیک مرز مستقر کند.

بر اساس این گزارش، تشدید تنش‌ها در روابط دو کره در شرایطی انجام می‌شود که آمریکا و کره جنوبی به رغم هشدارهای کره شمالی، از هفته گذشته در حال برگزاری رزمایش مشترکی در شبه جزیره کره هستند.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی و دیگر مقام‌های این کشور در سالیان اخیر بارها اعلام کرده‌اند که آمریکا و کره جنوبی به بهانه رزمایش، در حال انجام تمرین حمله نظامی به کره شمالی هستند.

در بیانیه خواهر رهبر کره شمالی آمده است:«همانطور که قبلا اعلام شد، اگر دشمن حتی یک تحریک کوچک انجام دهد، ارتش کره شمالی حمله نظامی فوری انجام خواهد داد.»منبع

آخرین اخبار
بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here